
ZESPÓŁ
Nasz zespół składa się tylko z pasjonatów — doświadczonych pentesterów i badaczy bezpieczeństwa IT oraz programistów. Łączą nas dwie cechy: kochamy hakować i chcemy się tym dzielić. Wierzymy, że tylko przez praktyczny trening, nie tylko obrony, ale i ofensywy, można dotrzymać kroku dzisiejszemu, stale zmieniającemu się światu. Naszym zdaniem jednym z najlepszych sposobów na szlifowanie technik wyszukiwania i wykorzystywania błędów, są międzynarodowe zawody bezpieczeństwa IT zwane Capture The Flag.
Wykładowcy w STM Academy są członkami najlepszych polskich grup CTF-owych. Razem z nimi odnosimy sukcesy w ogólnoświatowych zmaganiach. Największym naszym sukcesem w 2022 roku było zajęcie przez „Poland Can Into Space” 1 miejsca w konkursie „Hack-a-Sat” zorganizowanym przez wojsko USA.
Wykładowcy STM Academy

Manager dydaktyczny oraz wykładowca
Mateusz Pstruś "Mawekl"
Pasjonat informatyki od najmłodszych lat, jeden z najlepszych graczy Wargame'owych (IT Security) na świecie. Przygodę zaczął w wieku 13 lat, rejestrując się na pierwszej polskiej stronie poświęconej tej tematyce - TDHack.com - gdzie, jako jedna z dwóch osób, wykonał wszystkie zadania (na ponad 32 tys. użytkowników). Jako 15 latek założył własny serwis Security Traps z wyzwaniami z IT Security.
Na początku 2013. roku dołączył do świeżo powstałej CTF'owej drużyny Dragon Sector, która osiągnęła liczne sukcesy i udowodniła, że jest jedną z najlepszych drużyn na świecie.
Podczas swojej kariery Wargame/CTF rozwiązał ponad 3000 zadań, zajmując w 2014r. piąte miejsce w globalnym indywidualnym rankingu WeChall.net oraz pierwsze miejsce (jako członek Dragon Sector) w ogólnej klasyfikacji ctftime.org.
W latach 2011-2014 współorganizował Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne, gdzie prowadził szkolenia m.in. z programowania w WinAPI, bezpieczeństwa aplikacji internetowych, eskalacji uprawnień i ataków na niepoprawne implementacje algorytmów kryptograficznych.
Po zakończeniu szkoły w 2014r. rozpoczął karierę pentestera, podczas której aktywnie angażował się w zaawansowane tematy takie jak: Red Teaming, inżynierię wsteczną grubych klientów oraz analizę malware.
Od 2019r. pracuje jako DevOps i trener w HackingDept, gdzie chętnie dzieli się swoją bogatą wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Wykładowca
Dominik Kostecki "dominikoso"
Pasjonat IT od najmłodszych lat, zaprzyjaźniony z terminalem jeszcze w czasach szkoły podstawowej, ustawił kurs na cybersecurity już w szkole średniej. Obecnie specjalizuje się w badaniu i atakowaniu aplikacji mobilnych, nie odpuszcza, gdy pojawiają się nowe wyzwania. Fan kreatywnego podejścia do nauki i dzielenia się wiedzą. W wolnych chwilach przygotowuje zadania CTF’owe dla siebie i innych. Lubujący się w podejściu selfhosted, często grzebie we własnej infrastrukturze ucząc się nowych rzeczy, psując i naprawiając swoje „zabawki”. Hakowanie to dla niego nie tylko praca, ale również forma rozrywki, która pozwala mu na rozwijanie swoich umiejętności i zaspokajanie ciekawości. Zawodowo Pentester w STM Cyber, prywatnie gracz czołowych polskich zespołów CTF’owych p4team oraz koalicji Poland Can Into Space.

Wykładowca
Jakub Sajniak "kubolos231"
Lubi klikać w komputer od kiedy pamięta, kiedyś gracz competitive, aktualnie pentester. Od zawsze lubi cyferki, rankingi i rywalizację w każdym sporcie, e-sporcie czy też w zawodzie. Według niego najbardziej interesujące są ataki typu client-side, co spotyka się z częstą krytyką ze strony kolegów z pracy. W weekendy członek zespołu P4, gdzie skupia się na zadaniach z kategorii Web, a w wolnym czasie sprawia, że internet jest bezpieczniejszy jako Bug Bounty hunter. Aktualnie pełni rolę pentestera w STM Cyber.

Wykładowca
Adam Kliś "Bonus"
Dawniej programista, dzisiaj elektronik i researcher, obeznany z szerokim spektrum dziedzin - od JSa w przeglądarce, przez systemy operacyjne aż po tranzystory. Atakuje tam, gdzie inni się nie spodziewają. Kiedy programiści są zajęci naprawianiem podatności, sieje chaos w sieci przejmując routery. W przerwach od hakowania zajmuje się konfiguracją sieci, DevOps'owaniem, sportem, albo grą na komputerze. Weekendowo jest członkiem zespołów CTF’owych p4 oraz Poland Can Into Space.

Wykładowca
Jakub Brzozowski "redfr0g"
Pasjonat cyberbezpieczeństwa, komputerów i Gwiezdnych Wojen. Od wielu lat sprawia, że Internet jest bezpieczniejszy poprzez zgłaszanie błędów w popularnym oprogramowaniu oraz uczestnictwo w programach Bug Bounty. Kiedyś członek zespołu realizującego projekty Red Team, a aktualnie pentester i badacz bezpieczeństwa w STM Cyber, który uwielbia gapić się w kod przez wiele godzin, żeby znaleźć w nim błąd. Gdy nie ma go przed komputerem, najczęściej można go znaleźć na ściance wspinaczkowej lub z książką i kubkiem gorącej kawy.

Wykładowca
Paweł Żurek "jumper"
Uzależniony od muzyki idealista lubiący nieustannie odkrywać i uczyć się nowych rzeczy. W liceum zorientował się, że psucie softu jest dużo ciekawsze od jego tworzenia. Od ponad 3 lat pentester w STM Cyber, gdzie stara się sprawić, żeby internet był chociaż trochę bezpieczniejszy. W wolnym czasie siedzi z nosem w książkach, gra na pianinie, okazjonalnie śmiga na longboardzie.

Wykładowca
Hoang Nguyen Việt "nerozume"
Coś niecoś potrafi w komputery. Lubi psuć oprogramowanie i humor innym osobom. Zawodowo pentester w STM Cyber. Jeśli jest potrzeba, to mówi po polsku.

Wykładowca
Szymon Jacek
Zawodowo rozwija się w STM Cyber, gdzie od ponad roku znajduje podatności w aplikacjach webowych, mobilnych i infrastrukturze. Po skończonej pracy prawdopodobnie pójdzie do kuchni, gdzie zamiast klikania w komputer przygotuje bułeczki cynamonowe albo chlebek bananowy.

Wykładowca
Jan Czerlunczakiewicz "Czerlun"
Pasjonat ofensywnego cyberbezpieczeństwa. Poświęca dużo czasu na szukanie podatności na platformach takich jak, HackTheBox czy Bug Bounty, gdzie testuje i udoskonala swoje umiejętności. W wolnych chwilach można Go spotkać na bachatowym parkiecie, gdzie stara się chociaż tańczyć do rytmu. Dodatkowo, uwielbia rywalizację i wyzwania intelektualne, dlatego zagra zarówno w szachy, jak i w piłkę nożną.

Wykładowca
Bartosz Śmigielski "glasn0st"
Komputerami zajmuje się od małego. Kiedyś stawiając dla kolegów serwery do Tibii na hamachi, następnie tworząc proste strony i skrypty w PHP. Pracował na helpdesku, jako administrator Linux, w międzyczasie ciągle pielęgnując swoje zainteresowanie hackingiem. Od 3 lat zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem i łamaniem zabezpieczeń, wciąż z zamiłowaniem do systemu z pingwinem, ale również do chmur obliczeniowych. Poza hakowaniem utrzymuje swoją infrastrukturę serwerową, pochłania kolejne dzieła kinematografii, gotuje lub bawi się w produkcję muzyczną.